Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.11.2022 09:47 (Üye) Soru : Sayın danışman İşyeri güvenlik uzmanını kısmi çalışma 2 gün sgk lı olarak merkez adresimizde sigortalı olarak çalıştırıyoruz. İsg Katip sistemi değiştiğinden şube işyerlerimiz için işyeri güvenlik uzmanını kayıt (atama) yapmaya çalıştığımızda kayıtlı personel değildir ibaresi çıkıyor. Merkez adresine kayıt yaptırmamız şube adreslerimizi de kapsar mı? Şube adreslerimiz için ne yapabiliriz. Teşekkür ederim.

Cevap : İşveren; e devlet şifresi ve tc kimlik numarası ile e devlet üzerinden sisteme giriş yapar; Arama motoruna İSG – KATİP yazılır, İSG-KAYIT TAKİP linkini tıklanır ve sisteme girişe basılır Kayıtlı kullanıcı girişine basılır Açılan ekranda işyerine ait tüm işyerleri görülür Ataması onaylanacak olan sicil seçilir. **Sicil gözükmüyorsa eğer; ekranın alt kısmında E-Bildirge Kullanıcısını Güncelle’ye basılır 3 gün içerisinde tekrar deneyiniz uyarısı verir, böyle bir durumda 3 gün sonra aynı işlemler tekrarlanır. Ataması onaylanacak sicil seçilir, ekranın sol tarafında menü –hizmet alan işyeri modülü-sözleşmeler sırasıyla tıklanır, Ekranın sağ tarafında ataması yapılan iş yeri hekimi, iş güvenliği uzmanı, varsa sağlık personelinin isimleri görülür, her birinin üzerine gelerek ekran çubuğu üzerinde bulunan onayla-kayıt-ok işlemleri sırasıyla yapılır. Kayıt başarıyla güncellendi yazısı çıkar ve onaylama tamamlanmış olur. Tüm işyerleri kısmından onaylayabilirsiniz Aksi durumda dilekçe ile başvuru yapmanız gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.