Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.11.2022 15:42 (Üye) Soru : Merhaba Bir mükellefimiz için iç kaynaklardan sermaye arttırım raporu yazacağım. Eski sermayenin ödendiğinin tespitine ilişkin rapor yazarken, mükellefin en son 2000 yılında sermaye artışı yaptığını gördüm ve sermaye ödenmiş. Bu ödemenin yapıldığına dair yevmiye, kebir ve envanter defterlerine ulaşılamıyor. Yeni sermaye artışı için raporda bu bilgilere ulaşamıyorsak, nasıl ilerlemeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.

Cevap : 10 yıldan önce artırılan sermaye için defter bilgileri bölümüne sermayenin daha önce artırıldığına ilişkin olarak Ticaret sicil gazetesinin tarih sayı ve sayfa numarasının yazılması yeterlidir. Not: Sorunuzun sonuna isim yazmayınız KVK göre sıkıntı yaşanır. Buradaki soruların yanıtı web sayfasında isimsiz ve üye numarasız yayımlanır. Biz sizin kimlik bilgilerini zaten görüyoruz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.