Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.11.2022 15:51 (Üye) Soru : üstadım 2023 yılı için bir sermaye şirketi mükellef ile beyanname gönderme aracılık hizmet sözleşmesi yapaçağız, mükellef bana halen yürürlükte olan sözleşmesinin ücret tarifesindeki tasdike tabi olmayan beyanlar olarak yapıldığını söylüyor, ben ise ücret tarifesine baktığımda rakamları mükellefin dediğinden çok daha fazla görüyorum, ben bu sözleşmeyi yaparken beyanları tasdike zorunlu olmayanları değil diğer tablo 2 deki 1-2-3 maddelerin (3 madde a,b,c ) şıkkına göre sözleşme yapmam gerekir değilmi, bilgi vermenizi rica eder saygılar sunarım

Cevap : 2023 yılı ücret tarifesi henüz yayımlanmadı. Tarifede Şirketin nevine iş koluna ve çalıştırdığı işçi sayısına göre belirlenen ücret alınır Tasdike tabi olmayan beyanlar diye bir kavram olmaz..Yaptığınız işlem doğrudur. Not: Sorunuzun sonuna isim yazmayınız KVK göre sıkıntı yaşanır. Buradaki soruların yanıtı web sayfasında isimsiz ve üye numarasız yayımlanır. Biz sizin kimlik bilgilerini zaten görüyoruz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.