Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.12.2022 10:08 (Üye) Soru : Hocam iyi günler. Asgari ücretle çalışan sigortalının, emeklilik nedeniyle işten çıkış bildirgesini 29.11.22 tarihinde ücreti tutarında onayladık. Aynı gün işveren kullanmadığı yıllık izni parasını işçiye bankadan ödeme yaptı. Sgk işten çıkış bildirgesini güncellemek istedim. Ancak hakedilen ücret kısmı güncellenemiyor. Aylık Prim ve Hizmet Bildirgesine ücret ve yıllık izin ücretini beyan edeceğiz. Bu konuda bilgi verebilirmisiniz. Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Cevap : Muhaphb de ek ve düzeltme yapmanız gerekmektedir. SGK Bildirim tablosunda düzeltme yapılması gereken bir durum olmaması halinde “SGK Bildirim tablosunda; Bu döneme ilişkin önceki beyannamemde / beyannamelerimde beyan ettiğim sigortalı çalışan bilgilerinin, aşağıdaki tabloda yapmış olduğum değişiklik ve eklemeler dışında aynı olduğunu beyan ederim.” kutucuğunun işaretlenmesi yeterlidir. Sigortalı bilgilerinin tekrar beyan edilmesine gerek yoktur.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.