Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.12.2022 09:41 (Üye) Soru : Merhaba, 2022 için Bilanço hadleri 2021 Aralık ayında açıklandı ancak enflasyondan kaynaklı yeniden değerleme oranında yükseltileceği beklentisi ve bu yönde açıklamalar var. 2023 Bilanço hadleri açıklandığında 2022 satışlarını bu yeni açıklanan satışlar üzerinden mi dikkate alacağız yoksa 2021 de gerçekleşmek üzere olan rakamı mı dikkate alacağız . Bu karışıklığın giderilmesi için bilgi verilmesini rica ederiz.

Cevap : Sınıf değiştirmde 2022 yılı gelir ve giderleri dikkate alınır. Her yazılan yoruma itibar etmeyiniz. Bu konuda karışıklık yok Açılanacak rakamlar içinde bulunan yıla (2022) ait olur. Cumhurbaşkanın Yeniden değerleme oranın % 50 eksiğine kadar belirleme yetkisi vardır.Tebliğin yayımını bekleyiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.