Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.12.2022 14:52 (Üye) Soru : 24/03/2022 TARİHİNDE MALİ MÜŞAVİR OLARAK ODANIZA KAYIT OLDUM. FAKAT ŞUAN AKTİF OLARAK HİÇBİR FİRMANIN MALİ MÜŞAVİRLİĞİNİ YAPMIYORUM. BİR İŞYERİNDE MUHASEBE MÜDÜRÜ OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM. ÇALIŞTIĞIM YERDE MALİ MÜŞAVİRLİKLE İLGİLİ HİÇBİR SORUMLULUĞUM VE BİLDİRİMİM BULUNMAMAKTARDIR. DIŞARIDAN BİR MALİ MÜŞAVİR İLE ÇALIŞMAKTAYIZ. SORUM ŞU, BAŞKA BİR İŞYERİNDE KISMİ SÜRELİ HAFTADA 1 GÜN OLMAK ÜZERE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI OLARAK ÇALIŞMAK İSTİYORUM. MEVZUATTA BU DURUMUN AKSİNİ BELİRTEN HİÇBİR ŞEY BULAMADIM. AMA EMİN OLMAK İÇİN SİZEDE SORMAK İSTEDİM. BU İŞYERİNDE KISMI SÜRELİ ÇALIŞMAMIN BİR SAKINCASI VAR MIDIR? VARSA NEDENİNİ İLGİLİ KANUN MADDESİ İLE BENİMLE PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ? TEŞEKKÜR EDERİM. SAYGILARIMLA. İYİ ÇALIŞMALAR.

Cevap : MESLEK MENSUBU OLARAK ÇALIŞTIĞINIZ FİRMANIN BEYANANMELERİNİ GÖNDERMİYOR İSENİZ 3658 SAYIL YASAYA GÖRE SORUMLULUĞUNUZ OLMADIĞI İÇİN BAŞAK FİRMALARDA İSTEDİĞİNİZ KONUMDA VEYA UNVAMDA İSTEDİĞİNİZ KADAR GÜN ÇALIŞMANIZA BİR ENGEL YOK.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.