Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 05.12.2022 12:07 (Üye) Soru : MErhaba 2022 yılı mart ayında film çekimi başlamış olup, Temmuz 2022 de bitmiştir. Film çekimi için yapmış olduğumuz harcamaları 258 yapılmakta olan yatırımlara yazdım. Film çekimi tamamlandı. 2023 Bahar döneminde vizyona girecek. Yapılan harcamalar için amortisman ayıracak mıyım ? Filmin %50 sini (gider ve kar ortağımız) ortaklık yaptığımız yapım şirketine satacağız. vizyona girdiğinde elde edilecek gelirler %50 paylaşılacağı için gelirleri nasıl takşp edeceğim? konu hakkında detaylı bilgi alabileceğim yazı özelge vs var mıdır? teşekkürler.

Cevap : Amortisman ayırılması için Yapıaln harcamaları AKTİFLEŞTİRMENİZ gerkir.2022 de aktifleştirilir. Amortisman ayrılır. Filmi Kime satarsanız satın gelirin elden edildiği dönem hasılatı olur.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.