Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.12.2022 15:23 (Üye) Soru : Merhaba, LTD ŞTİ olan mükellefime ulaşamamaktayım, adresine gittiğimde terk edilmiş olarak buldum. Defterlerini teslim alması için yazı göndericem bunu noterden mi yapmalıyım? SMMM sözleşmesini fesh ettim. Muhasebesini tuttuğum dönemin kayıtlarını deftere yazdırıcam ama banka hesap hareketleri eksik mükellefe ulaşamadığım içinde temin edemiyorum banka hesap hareketleri olmadan yazdırsam olur mu? Birde teslim alınmayan evrakları ve defterleri 30 gün sonra ilgili vd bırakabilir miyim?

Cevap : Müşterinin bilinen adresine iadeli tah. yazı gönderiniz. Noter zorunluluğu yok.Müşteri tarafından size sunulan belgeleri kayıtlara almanız gerekir. Banka hesabına erişemiyorsanız kayıt yapamazsınız.Müşteriye teslim edilmeyen belgeler VD ne teslim edilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.