Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.12.2022 12:29 (Üye) Soru : Sayın Uzman 6111 SK teşviki kapsamında daha önce başka şirkette faydalanan sigortalı, kalan teşvik sürelerini üniversite diploması çerçevesinde başka işyerinde kullanamıyor, fakat meslek yeterlilik belgesi kapsamında olanlar farklı bir işyerinde kalan teşvik sürelerini kullanabiliyor. Bu kapsamda s.mali müşavirlik belgesi meslek yeterlilik belgesi sayılı mı? Yoksa meslek yeterlilik kurumu kapsamında yetkilendirilen ve belirlenen mesleklerde mi kalan teşvik süreleri kullanılabiliyor? Tşk.

Cevap : MYK Mesleki Yeterlilik Belgelerine ilişkin 6111 sayılı kanun kapsamındaki teşvikler MYK-SGK web servisi ile yürütülmekte olup herhangi bir belge ibrazı gerekmemektedir. 6111 sayılı kanun teşviğinden yararlanabilmeniz için de MYK belgenizin olması gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.