Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.12.2022 10:03 (Üye) Soru : iyi günler bir şahıs firmamıza fiş kesmeden dolayı 20 adet fiş cezası yani 20.000 tl özel usulsüzlük cezası geldi. 6800 tl yi geçen cezalar için uzlaşma yolu var diyor birde 376 . madde için %75 indirim ve artı kalan miktar üzerinde %25 indirim uygulanır diyor yani 3.750 tl ödenecek gibi gözüküyor uzlaşmada ne kadar çıkıyor yani hangisini yapmamızı tavsiye ederisniz bu konu hakkında grüşlerini tavsiye niteliğinde arz ederim.

Cevap : Bahsettiğiniz işlemler VUK hükmüdür. Uzlaşma talebinde bulunabilrsiniz % 75 indirim uygulanır.Ayrıca kesilen cezaya Vergi mahkemesinde dava açama hakkınıuz da var Uzlaşmada nasıl bir indirim yapılacaktır bunu biz bilemeyiz .Bu konuda tavsiye olmaz.Karar müşterinin ve sizindir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.