Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.12.2022 16:21 (Üye) Soru : MERHABALAR 2010 YILINDA TESCİL OLAN BİR LİMİTED ŞİRKETİ VARDIR. BU FİRMANIN KURULUŞ SERMAYESİ 20 000 TL DİR. SERMAYE ARTIŞI YAPILACAKTIR. YALNIZ FİRMANIN 2010 VE 2011 DEFTER, BELGE VE TASDİK BİLGİLERİNE ULAŞAMAMAKTAYIZ. ZAMAN AŞIMI OLMUŞTUR. 2012 KURUMLAR BEYANNAMESİ VE YİNE 2012 KESİN MİZAN BEYANNAMESİNDE 20 000 TL LİK SERMAYENİN ÖDENDİĞİ GÖRÜLMEKTEDİR. ÖNCEKİ SERMAYENİN ÖDENDİĞİNE DAİR (BEYANNAMEYE) ATIF YAPARAK RAPOR YAZABİLİRMİYİM. VEYA ÖNCEKİ SERMAYENİN ÖDENDİĞİNİ NASIL BELİRTMELİYİM. SİZİN BU KONUDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ NASILDIR. AYNI MESAJI TİCARET SİCİLİNE DE GÖNDERDİM. BANA DÖNÜŞLERİ: MALİ MÜŞAVİRLER ODANIZDAN DESTEK ALMANIZ UYGUN OLACAKTIR ŞEKLİNDEDİR. TEŞEKKÜRLER

Cevap : RAPORUN ÖNCEKİ SERMAYENİN ÖDENDİĞİ BÖLÜMÜNE SERMAYENİN ÖDENDİĞİ TARİHİN YAZILMASI YETERLİDİR. RAPORU KABUL EDECEK KURUMUN İSMMMO YA YÖNLENDİRMESİNİN AÇIKLAMASI ;TAM ANLAMI İLE BAŞTAN SAVMADIR .RAPORU İSMMMO KABUL DECEK ? HER GÜN BENZER 100 LERCE İŞELEM YAPAN BU KURUMUN BECERİKSİZLĞİNİN İSPATIDIR.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.