Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.12.2022 10:51 (Üye) Soru : Merhaba, Ben 01.01.2023 tarihinden itibaren bir firmada bağımlı olarak çalışmaya başlayacağım.Şuan bu firmanın muhasebe işlemlerini bağımsız olarak faaliyette bulunan (S.M.M.M. Bürosu olan) bir kişi yürütmektedir.Bu kişi faaliyetine 31.12.2022 tarih itibariyle son verecekmiş.Eski Mali Müşavirimiz 31.12.2022 sonu itibariyle faaliyetine son vereceği için 2023 yılı içinde verilmesi gereken 4.Dönem Geçici vergi ve Kurumlar Vergisi beyannamelerini bağımlı olarak çalışan olarak ben verebilirmiyim. Bu beyannameleri ben verebiliyorsam verebilmek adına yapılması gereken aşamalar nelerdir. İyi Günler.

Cevap : 4.Dönem Geçici Beyananmesi verilmeyecektir. Bu beyanname kaldırıldı. Kurumlar Vergisi beyannamesini bağımlı olarak çalışan mneslek mensubu veremez Çünki mükellefiyeti kapatılınca şifreside iptal olumuştur.Beyananme serbest çalışan meslek mensubun ca verilecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.