Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.12.2022 11:05 (Üye) Soru : Defter Tasdik zamanı geldiğinden Defter Beyan Sistemine kayıtlı vergi mükellefi 2022 YILI İÇİN DEFTER TUTMA VE SINIF DEĞİŞTİRME HADDİ nedir? 2021 yılı aralık ayında açıklanan rakam mı? Yeni açıklanacak rakam mı? Meslektaşlar arasında tereddüt oluşturduğundan net bilgi almak istiyorum. Teşekkür ederim iyi çalışmalar.

Cevap : 2023 Yılına ilişkin Sınıf değiştirme hadlerindeki değişiklik henüz açıklanmadı .VUK Genel Tebliği yayımlanınca web sayfamızdan duyurulacaktIR. 2021 DE AÇIKLANAN RAKAM 2022 İÇİNDİR. Bu ay açıklanacak rakam ise 2023 için olacaktır. Bu yeni bir uygulama değildir.VUK nun yürürlüğe girdiği 1961den beri böyte uygulanmaktadır. Konu ile ilgili sosyal medyadaki makale duyuru veya yazılara itibar etmeyiniz VUK tebliğinin yayımını bekleyiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.