Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.12.2022 12:29 (Üye) Soru : üstadım iyi çalışmalar, benim sorum 2023 yılı defter hadleri ile ilgili,2021/aralık döneminde VUK ta açıklanan tebliğdeki hadler mi 2023 yılındaki defter tasdiklerinde dikkate alınacak yoksa 2022 yılı için açıklanan % 122,93 lük yeniden değerleme sonucu oluşacak hadlerimi baz alacağız, konu ile ilgili çok bilgi kirliliği mevcut paylaşılan bilgilendirme yazılarında, konu ile ilgili özelge araştırması yaptım fakat ulaşamadım,vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim

Cevap : 2023 Yılına ilişkin Sınıf değiştirme hadlerindeki değişiklik henüz açıklanmadı .VUK Genel Tebliği yayımlanınca web sayfamızdan duyurulacaktır. Defter tasdiklerinde baz alınacak rakamlar 2022 sonu rakamlarıdır. Yıl konusunda Sosyal medyadaki yorumlara itibar etmeyiniz. VUK nun yürürlüğe girdiği tarih olan 1961 yılından beri böyle uygulanmaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.