Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.12.2022 12:40 (Üye) Soru : Merhabalar,Skuter ticaretiyle uğraşan mükellefim,2022/KASIM Döneminde Scuter'ı İyzi Ödeme kanalıyla satmış ancak kart sahipleri ile ödeme yapanların farklı olması ve kart sahiplerinin durumu fark etmesi neticesinde İyzi Ödeme Mükellefime ödeme yapmamıştır.-Savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş süreç devam etmektedir.-Bu durumda 2022/KASIM Dönemi ÖTV ve K.D.V Beyannamesini beyan ederken ilgili turtarları beyannameye dahil edecek miyim.-Veya yargı süreci bittikten ve ticarete konu olan ürünü geri aldıktan sonra ters kayıtla kayıtlarımdan çıkaracak mıyım.-

Cevap : " İyzi Ödeme" şekli konusunda bilgimiz yok. Yorum yapamıyoruz Diğer taraftan Fatura kime düzenlenmiş ise ödemeyi de o yapacaktır. Mal teslim edilmiş ise elbette kayıtlar alınıp ilgili beyannameler verilecektir.Savcılık olayı ile fatura ve beyannamenin ilgisi olmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.