12.12.2022 15:56 |
(Üye)
|
Soru : YAŞ SEBZE VE MEYVELERİN BİR ÜCRET VE SÖZLEŞMEYE DAYALI OLARAK TOPTAN SATIŞINI YAPAN ARACILAR (KABZIMALLIK VE ARACI ÜRETİCİ BİRLİKLERİ DÂHİL) açlış traihi itibariyle 3 ay içinde e faturaya geçmek zorundamıdır.
teşekkürler
Cevap : Komisyoncu veya tüccar olarak sebze ve meyve ticaretiyle uğraşanlar, işe başlama tarihinden itibaren 3 ay içinde başvurularını ve fiili geçiş hazırlıklarını tamamlayarak e-Fatura uygulamasına geçiş yapmak zorundalar.
|