Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.12.2022 15:50 (Üye) Soru : Merhaba, Sigortali olarak calismakta oldugum muhasebe danismanlik firmasinin sirket ana sozlesmesine "muhasebe kaydi tutma, rapor duzenlemek musavirlik yapmak smmm ya da ymm sirketlerinin munhasiran yapacaklari isler" seklinde bir madde eklemek istemekteyiz. Sirketin sigortali calisani olarak bu maddenin benim ruhsatim uzerinden eklenebilmesi mumkun mudur? Mumkunse nasil bir yol izlememiz gerekmektedir?

Cevap : Şirket sözleşmesine bahsettiğiniz konular eklenebilir. Sizin ruhsatınız üzerinden eklenmesi ne demektir ? açıklama yazarsanız yardımcı oluruz. Ücretli çalışan meslek mensubunun ruhsatı neden konu olsun ? mesleki şirket sözleşmede belirtilen faaliyetini istediği gibi verir. Bunun sizin ruhsatınız ile ilgisi olmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.