Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.12.2022 14:01 (Üye) Soru : Merhaba, 14.12.2022 tarihinde tasfiyeye giren şirketimiz ticaret odası tarafından tescil olmuştur. Tasfiye giren şirketimiz tasfiye başlagıç bilançosunu ne zaman vermeliyiz. Teşekkürler..

Cevap : Tasfiyeye giriş için Kurumlar Vergisi Beyannamesi ; Kurumlar Vergisi Kanunu'nun 14. maddesinde de belirtildiği üzere tasfiye döneminin kapandığı ayı takip eden 4.ayın birinci gününden yirmibeşinci günü akşamına kadar kurumun bağlı olduğu vergi dairesine tasfiye memuru tarafından verilir. Tasfiyeye giriş için Kurumlar Vergisi Beyannamesi ; Kurumlar Vergisi Kanunu'nun 14. maddesinde de belirtildiği 14/12/2022 tarihini takip eden 4. ayın birinci gününden yirmibeşinci günü akşamına kadar ( 01-25/NİSAN/2023) kurumun bağlı olduğu vergi dairesine tasfiye memuru tarafından verilir. Diğer taraftan ;Şirketin Tasfiye girdiği bilgisi VD ne 1 ay içinde bildirilecek.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.