Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.12.2022 10:20 (Üye) Soru : Değerli danışman iyi haftalar , personelimizin merkezden şubemize 18/12/2022 çıkışını (nakil) 19/12/2022 girişini nakil yaptık. Bu durumda Aralık ayı için 18 gün merkezde 13 gün şubede çalışmış olacaktır. Bu durumda SGK gün sayısı ve bordro gün sayısı 31 gün olmaktadır. 31 gün olan aylarda personel nakli işlemlerinde SGK gün sayısı 31 gün üzerinden mi olmalıdır? Bu durumda aylık ücretine 1 günlük ücret daha ilave olmaktadır. Doğru mudur? Teşekkürler.

Cevap : İşyerinin farklı bir ile nakli halinde veya aynı ilde kurulu başka bir sosyal güvenlik merkezinin sınırları içine giren bir adrese nakli nedeniyle yeni bir e-Bildirge şifresi alındığı durumlarda, eski e-Bildirge şifresi ile işyerinin nakledildiği ayda nakil tarihi üzerinde durulmaksızın, 30 güne kadar prim ödeme gün sayısı girişine izin verilmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.