Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.12.2022 10:49 (Üye) Soru : SAYIN DANIŞMAN SORUM ŞU ŞEKİLDEDİR. 2022 YILI İTİBARİYLE BİR MANAV OLAN MÜKELLEFİN ALIŞLARI 730.000 SATIŞLARI 970.000 TL OLARAK GÖRÜNMEKTEDİR. BU MÜKELLEF 2023 YILINDA BİLANÇO ESASINA GÖRE DEFTERE GEÇECEKMİDİR? BAZI MESLEK MENSUBU ARKADAŞLARIMIZ BU AY SONUNA KADAR AÇIKLANACAK HADLERE GÖRE YENİDEN DEĞERLEME YAPILIP O RAKAMLARA GÖRE GEÇİŞ OLUP OLMAYACAĞINA BAKILMASI YÖNÜNDE FİKİR BEYAN ETTİ. BU SEBEPTEN DOLAYI BİLGİLERİNİZİ RİCA EDERİZ.

Cevap : 2023 Yılına ilişkin Sınıf değiştirme hadlerindeki değişiklik henüz açıklanmadı .VUK Genel Tebliği yayımlanınca web sayfamızdan duyurulacaktır. Cumhurbaşkanın Yeniden değerlem oranını % 50 ye kadar indirme yetkisi vardır. Yetkinin kullanıp kullanılmayacağını bilemeyiz. Beklemeniz gerekri.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.