Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.12.2022 12:27 (Üye) Soru : 525 Hesapta bulunan tutar sermayeye ilave edilebilir mi. Bununla ilgili uygulama nasıldır. Detaylı anlatırsanız sevinirim. ilginize şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Cevap : 525 hesap sermaye yedeğidir. Şirket Genel kurulunda alınacak karar ile sermayeye eklenir. Bu nun için Önceki sermayenin ödendiğinin tesapiti raporu ve 525-Kayda Alınan Emtia Özel Karşılık Hesabı” sermaye ye eklenmesine ilşkin rapor düzenlenir. Bu rapor için Web sayfamızdaki Rapor örneklerinden yararlanabilirsiniz. Mevzuat/Ticaret Sicil İşlemleri ve Raporlar/Sermayenin Ödendiğinin Tespit Raporu ve Diğer Tespit Raporları/ Geçmiş Yıl Karlarının Tespitine Ait SMMM Rapor Örneğinde DEĞİŞİKLİK YAPARAK YENİ RAPOR FORMATI yaratabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.