Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.12.2022 09:02 (Üye) Soru : 19.12.2022 tarihinde kapanışını verdiğim mükellefim için doğal olarak verilmesi gereken Aralık ayına ait KDV, Muhtasar,Gekap Beyanlarını Ocak-2023 ayında ve 2022 yılına ait Gelir vergisi Beyanını da Mart-2023 ayında vereceğim. Bu durumda kapanışı yapılan bu mükellef ile yapılmış olan GİB e-beyanname Aracılık ve Sorumluluk sözleşmesi ile TÜRMOB (e-birlik) sözleşmelerini hangi tarihte iptal/fesih etmemiz gerekiyor ki bu beyannameleri sorunsuz olarak verebilelim.Ve bizde 15 günlük GİB sözleşme iptal etme süresinden dolayı ceza yemeyelim.

Cevap : GİB sözleşmesini son beyanname olan 2022 Yılı Yıllık GV Beyannamesi verildikden sonra iptal edilir. Türmob sözleşmesini ise istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.