Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.12.2022 09:33 (Üye) Soru : Merhabalar, Sayın danışman, malumunuz 2023 yılı defterlerinin hazırlanması ve tasdik edilmesi sürecindeyiz. işletme defterinden bilançoya geçişlerde 2021 yılı sonunda açıklannan hadlere göre mi yoksa bu hafta açıklanması beklenen hadlere göre mi 2023 yılı defterleri tasdik edilecek. Bu konuda herkes farklı bir şey söylüyor. Odamızın görüşü tavsiyesi nedir ? Çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

Cevap : 2023 Yılına ilişkin Sınıf değiştirme hadlerindeki değişiklik henüz açıklanmadı .VUK Genel Tebliği yayımlanınca web sayfamızdan duyurulacaktır. Defter tasdiklerinde baz alınacak rakamlar 2022 sonu oluşacak rakamlarıdır. Yıl konusunda Sosyal medyadaki yorumlara ve haberlere itibar etmeyiniz VUK nun yürürlüğe girdiği tarih olan 1961 yılından beri böyle uygulanmaktadır. Odanın görüşü Web sayfamızda yukarıdaki gibi duyurulmuştur. Mevzuatdaki değişiklikler ve bilgilendirme günlük olarak duyurulmaktadır. Web syfamızı inceleyiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.