Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.12.2022 11:47 (Üye) Soru : kolay gelsin bir müşterime 2016 yılının 9 ayındaki bir faturadan dolayı 14/01/2022 tarihinde özel esalardan işlem yapılıyor. Biz de uğraşmayalım faturayı çıkarıp düzeltme yapalım diye gittik ancak vergi dairesi siz kdv iadesi alan firmasınız bu yüzden 2016 9 aydan bu döneme kadar beyannameleri düzelteceksiniz diyor. sirküler 60 ise sadece ilgili ay ve son ay düzeltme yapın diyor. KDV grup müdürlüğü de başkanlık yazısı var hepsini düzeltin diyor ödeyeceğim damga vergisi çıkardığım faturadan daha fazla bunu nasıl aşarım. başkanlık yazısı sirküleri bertaraf ediyormu şaşırdım kaldım

Cevap : Bu konuda bizim yapacağımız bir yorum yok.Ancak VD nin uygulamasıhakkında İst.VD Bşk. Grup Md.dilekçe ile mürcaat ederek mağduriyetiniz iletiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.