Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.12.2022 11:44 (Üye) Soru : 4 aydan fazla süredir aidatını ödemeyen ve işyeri adresine gittiğimde yerinde bulamadığım veya kapıyı açmayan mükellef için iadeli tahhütlü posta ile alacağınızı isteyin vereceğiniz süre içerisinde cevap vermezse sözleşmesini fesh ederek vergi dairesine teslim edin cevabını tarafınızdan aldım fakat konuyu açıkça anlayamadım noter kanalı olmadan postahaneden aideli taahhütlü bir borç isteme yazısı göndermem yeterli oluyormu ve borcunu ödemesi için yasal olarak kaç gün süre yazmam gerekiyor. iadeli taahhütlü göndermem gereken makbu evrak örneğini mail olarak paylaşmanız mümkünmüdür saygılarımla

Cevap : Meslek mensupları aidat almaz.Serbest meslek Hizmet bedeli alırlar. İhtarın noterden yapılması zorunluluğu yok. İsterseniz.Noterde de bu işlemi yapabilirsiniz.Süre için belirlenmiş bir sayı yok. Ancak uygulamada 15 gündür.Yazacağınız ihtar için bir şekil şart yok. Yazının içeriği, ;Alacağınızı isteyeceksiniz, süre vereceksiniz.Bunun için matbu evrak örneği olmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.