Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.12.2022 13:01 (Üye) Soru : hocam iyi günler varlık barışı ile ilgili 189 ile görüştüğümde yurtdışından gelen döviz için bu dövizin hesapta olması gerektiği söylendi hesaba gelen tutarlar 2017-2021 dönemleri arasında olup şu an hesapda bulunmadığını söylediğimde hesapta olmayan tutarlar için varlık barışına müraacat edemezsiniz dediler.bana bu mantıksız geldi.ben geçmiş dönemlerde hesaba yatan dövizler için varlık barışı müracatında bulunamazmıyım? 2.sorum 2022 dönemi için hangi aya kadar varlık barışına müracat edebilirim? arta kalan aylar nasıl beyan edilecek teşekkürler

Cevap : Varlık barışında kayırt dışı varlıklar önce deftere kayıt edildir. Sonra beyanname verilir. Bizim yorumumuz bu yöndedir . Detay için aşağıdaki, linkldeki tebliği inceleyiniz https://www.ismmmo.org.tr/dosya/2002/Mevzuat-Dosya/28112020-varlik-barisi-gn-tb.pdf .VARLIK BARIŞI SON MÜRACAAT 31/03/2023 DÜR.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.