Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.12.2022 16:03 (Üye) Soru : devletten ihale ile hizmet işi yapmaktayım işin konusu cilt kaplama işi 2023 yılı defterlerimi nasıl tasdik ettirmem lazım 2022 yılı hasılatım 770,000 tl dir giderlerim de 650,000 tl dir arkadaşların bazıları ihale aldığım için e fatura ve e deftere geçmem gerktiğini söylüyorlar bu konu hakında bilgi verirseniz memnun olurum teşekkürler

Cevap : Devletden ihale alındığı için e-defter tutulacak , e-faturaya geçilecek diye bir düzenleme yok. Arkadaşlarınız bunun hulkuki düzenlemesine size göndersin.Bizde öğrenelim. Duyumlara göre değil ,mevzuat takip ederek işlem yapmanızı öneririz. Sınıf değiştirme satış,alış ve hasılat göre belilenir.2023 Yılına ilişkin Sınıf değiştirme hadlerindeki değişiklik henüz açıklanmadı .VUK Genel Tebliği yayımlanınca web sayfamızdan duyurulacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.