Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.01.2023 08:36 (Üye) Soru : Merhaba, EYT kapsamında emeklilik hakkı kazanmış bulunmaktayım. Uzun yıllardır aynı şirkette bağımlı olarak bordrolu çalışıyor ve firmanın bütün beyannamelerini kendi üzerimden vermekteyim. EYT sonrası çıkış işlemimi yaptıktan sonra SGDP ile tekrar giriş yapacağım, bu arada emekliliğim tescil olana kadar bir boşluk oluşacaktır. Bu dönem için yine beyannamelerimi vermemde bir sakınca var mı? ayrıca SGDP kapsamında çalıştığım sürede 30 günden az çalışma ile aynı işyerimde bordrolu olarak devam edebilirmiyim? görüşünüzü rica ederim.

Cevap : Yaslılık aylığı almak için cıkısınızın verilmesi akabinde sgdp li olarak girişiniz yapılacaktır.Bosluk olmayacaktır. SGDP li kısmi çalısma yapabilirsiniz. Meslek mensubu olarak kısmi çalışma ile beyanname onayı hakkında meslek mevzuatı birimimize sorunuzu yönlendiriniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.