Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.01.2023 09:54 (Üye) Soru : Merhaba, 2022 yılında bir limited şirket kuruluşu yaptım. ticaret odası müdürler kurulu karar defteri ve genel kurul karar defterini tarafımıza teslim etti. biz bütün kararlarımızı genel kurul karar defterine kayıt ediyoruz. Müdürler kurulu karar defteri tutmak istemiyoruz. Bu durumda müdürler kurul karar defterinin kapanış tasdikini mi yaptırmamız gerekiyor. Yapılacak ise ocak ayının sonuna kadar yaptırmak mı gerekiyor. Bir de müdürler kurul karar defteri kullanmayacağımızdan dolayı ,genel kurul karar defterini takip eden ocak ayında ara tasdik yaptırarak kullanmamız doğru olur mu?

Cevap : Genel kurul karar defteri tutuluyor ise, Müdürler kurulu defteri için kapanış onayı yapılmaz.Bu defteri artık kullanmayınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.