Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.01.2023 16:03 (Üye) Soru : Merhabalar, Fesih sebebi ile oda kaydının sildirilmesine ilişkin bilgiye ihtiyacım bulunmakta. Bu işlemde Ruhsat ve oda Kimlik kartı odanıza iade ediliyor ve tekrar üyelik açtırmak istendiğinde güncel ruhsat ücreti ödenerek ruhsat ve kimlik geri alınıyor. Bu işlemlerin yasal dayanağı olan Meslek Mevzuatı ilgili maddesini bildirmenizi rica ediyorum. Teşekkürler , iyi çalışmalar

Cevap : Kazanılmış hakkınız Sınava girerek Ruhsat almanızdır. Bu hakkınızı İptal edip tekrar Üye olamak için Sınavı kazandığınız için Yeni Ruhsat almanız üye olanız gibi bedelleri ödemeniz gerekir. Dayanak 3568 sayılı kanun ve buna ait yayımlanan Yönetmelikler. Daha detay ve bürokratik işlemler için Oda İdare Müdürlüğü ile görüşünüz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.