Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 05.01.2023 10:14 (Üye) Soru : 06/09/2022 tarihinde tasfiye giriş gazetesi yayınlandı.(3.ilan gazete 29/09/2022 tarihinde yayınlandı.Tasfiye giriş beyanname ve tasfiye sonu beyanname hangi tarihlerde verilmeli.) kurumlar beyannamesi kısıtlı dönem seçildiğinde tasfiye başlangıc 3 ilan yayınlanan 29/09/2022 olarak mı verilmeli. tşkler kolay gelsin.

Cevap : Tasfiyeye giriş için Kurumlar Vergisi Beyannamesi ; Kurumlar Vergisi Kanunu'nun 14. maddesinde de belirtildiği üzere tasfiye döneminin kapandığı ayı takip eden 4.ayın birinci gününden yirmibeşinci günü akşamına kadar kurumun bağlı olduğu vergi dairesine tasfiye memuru tarafından verilir. Tasfiyeye giriş için Kurumlar Vergisi Beyannamesi ; Kurumlar Vergisi Kanunu'nun 14. maddesinde de belirtildiği 06/09/2022 tarihini takip eden 4. ayın birinci gününden yirmibeşinci günü akşamına kadar ( 01-25/OCAK/2023) kurumun bağlı olduğu vergi dairesine tasfiye memuru tarafından verilir. Diğer taraftan ;Şirketin Tasfiye girdiği bilgisi VD ne 1 ay içinde bildirilecek. Beyanname de Dönem tipi "kıst dönem" seçilir. Gib bdp programından e beyanname olarak verilecektir. Tasfiye sonu beyannamesi ise ; Tasfiye işleminin bitiminin tescilinden itibaren 1 ay içinde verilecektir (son beyanname)
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.