Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.01.2023 11:12 (Üye) Soru : MERHABA, Firmamız mobilya sektöründe hizmet vermektedir. Ayrıca bu sene alt taşeron olarak inşaat işi yapmaya başlamıştır..İnşaat ta çalışan işçilerimizim muhsgk da bildirimi nasıl olacaktır?..Dosyamızı açtırdık..MUHSGK beyannamesinde inşaatta çalışan kişilerin vergilendirilmesinde, beyannamenin arka yüzünde işyeri bilgileri kısmında farklı bir işyeri koduyla mı gösterilecektir?.Yoksa kendi mobilya faaliyetimizi yapmış olduğumuz işyeri kodunda mı gösterilecektir?..Yardımcı olursanız sevinirim.. İYİ ÇALIŞMALAR

Cevap : İnşaat işinin tehlike sınıf derecesine göre bildirimlerinizin yapılması gerekir. Bir firmanın farklı sigorta sicil numaralarına sahip farklı işyerleri için yeni işyeri kartları açılması gerekir. Açılan her firmada yeni personel kaydedebilmek için işyeri kartı tanımlanması zorunludur.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.