Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 05.01.2023 14:08 (Üye) Soru : SERMAYEYE İLAVE EDİLECEK ORTAK ALACAKLARININ (ORTAKLARA BORÇLAR) TESPİTİNE AİT SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK RAPORU'nu sitenizde forma göre düzenleyip İstanbul ticaret sicil müdürlüğüne tescil için verdiğmizde iade oldu.Sebep raporda ÖZVARLIĞIN 'da rakamsal olarak tespitinin de yapılması gerekirmiş.sitenizdeki formunun güncelleme yapılmasını rica ediyorum.

Cevap : öz varlığın Tespiti için ayrı bir rapor olan "SERMAYENİN ÖDENDİĞİNİN TESPİTİNE AİT SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK RAPORU" Raporu da yazılması gerekir. Şayet Bu raporu yazmak istemez iseniz, Bu rapordaki Öz sermaye bölümünü ; ORTAK ALACAKLARININ SERMAYEYE EKLENMESİ RAPORUNA İlave etmeniz gerekir. Bu işlem 30 yıldır böyle yapılıyor.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.