Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.01.2023 16:20 (Üye) Soru : merhabalar, şirketimiz arge birimi kurdu ve 01/12/2022 tarihi itibariyle belgesini de aldı. arge biriminde çalışan mühendis olmayan işçiler de var. Temizlikçi, sekreter vs. Sgk bildirgesini verirken sadece mühendisler için mi 15746 kanuna tabi olarak göstereceğiz yoksa hepsi argede çalıştığı için hepsini 15746 kanuna göre mi tanımlayacağız.

Cevap : Destek Personeli: Ar Ge ve yenilik veya tasarım faaliyetlerine katılan veya bu faaliyetlerle doğrudan ilişkili yönetici, teknik eleman, laborant, sekreter, işçi ve benzeri personel olarak tanımlanmaktadır. Destek personeline ilişkin olarak dikkat edilmesi gereken husus destekten yararlanılabilecek personel sayısı, toplam tam zamanlı Ar Ge personel sayısının %10’unu geçemeyeceğidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.