Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.01.2023 10:23 (Üye) Soru : MERHABALAR SAYIN DANIŞMANLARIM, 1- SORUM; TRENDYOL ÜZERİNDEN SATIŞ YAPMAK İSTEYEN MÜŞTERİMİZ, KİRA ÖDEDİĞİ EVİNİ İŞYERİ ADRESİ OLARAK GÖSTERMEK İSTİYORUZ. VERGİ DAİRESİNE NASIL BİR KONTRAT VERİLEBİLİR ? 2-GENÇ GİRİŞİMCİ OLARAK AÇILIŞI YAPILAN MÜŞTERİMİZ İŞYERİNDE SSK İŞÇİ ÇALIŞTIRMAK İSTEMESİ HALİNDE GENÇ GİRİŞİMCİ İÇİN ARANAN İŞİNDE BİLFİİL ÇALIŞMA ŞARTINI BOZAR MI ? HEPİMİZE KOLAY GELSİN..

Cevap : 1-NORMAL KONUT KİRA SÖZLEŞMESİNİ VERECEKSİNİZ KİRANIN BRÜT TUTARININ TAMAMI ÜZERİNDEN % 20 GV STOPAJI YAPILACAK. 2-KENDİ İŞİNDE BİLFİİL ÇALIŞILMASI VEYA İŞİN KENDİSİ TARAFINDAN SEVK VE İDARE EDİLMESİ (ÇIRAK, KALFA VEYA YARDIMCI İŞÇİ ÇALIŞTIRMAK YA DA SEYAHAT, HASTALIK, ASKERLİK, TUTUKLULUK VE HÜKÜMLÜLÜK GİBİ ZARURİ AYRILMALAR DOLAYISIYLA GEÇİCİ OLARAK İŞİNDE BİLFİİL ÇALIŞMAMAK BU ŞARTI BOZMAZ.),
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.