Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.01.2023 08:49 (Üye) Soru : şirketimiz e fatura kullanıcısıdır, e fatura kullanıcısı OLMAYAN mükellefe e-arşiv fatura kesmeyi başaramadım. nasıl yapmalıyım. mali mühür ile e arşiv sistemine giremiyorum. aşağıda; öncelikle https://portal.efatura.gov.tr/ EArsivPortalBasvuru/ bağlantısından başvuru yapmanız gerekmektedir. yazısı çıkıyor, linke tıkladığımda formu doldurduğumda E fatura kullanıcısısınız diyor, reddediyor. mali mühür kullanmadan e arşiv sistemine girdiğimde de bizim şirket için e fatura kullanıcısıdır diyor, fatura kestirmiyor. başka bir alternetif düşünemiyorum. nasıl saçma bir durum içindeyiz. ÖZETLE E FATURA KULLANICISI, NASIL E ARŞİV FATURA KESECEK?

Cevap : e-arşiv fatura GİB portalı üzerinden düzenlenir. Teknik olarak nasıl düzenleneceği konusuna da bu işlemi yapan bir arkadaşınızdan destek alınız. Biz buradan teknik olarak nasıl yönlendirelim?
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.