Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.01.2023 17:35 (Üye) Soru : Merhaba, Portföy yönetim şirketinde çalışıyorum. ve meslek mensubuyum. yeni kurulacak 2 adet fon için ruhsatımı kullanmak istiyorum. bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Yatırım fonlarının malimüşavirlik hizmet bedelleri şirket tarafından mı kesilecektir. Detaylı bir şekilde yardımlarınızı rica ederim. Saygılarımla

Cevap : Ruhsatın kullanılması sadece bir firmada Kullanılır.Bu kullanım VUK 340 sayılı Genel Tebliğine göre Şirket adına VD den şifre alınır. Odamızdan alacağınız. Oda kayıt belgesi ile Bordrosuna kayıtlı olduğunuz firma yetkilisi VD müracaat ederek şirket adına şifre alacak. " Yatırım fonlarının mali müşavirlik hizmet bedelleri şirket tarafından mı kesilecektir." bu cümle anlaşılamamıştır.Mali müşavirlik bedeli diye bir bedel yok.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.