Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.01.2023 11:57 (Üye) Soru : Öncelikler kolaylıklar dilerim, Ocak ayında AŞ lerde Yönetim Kurulu Karar Defterlerini Kapanış tastikini yaptırdım... ltd Şirketlerde Müdürler kurulu karar defteride kapanış yapılacakmı? yapılacaksa 2022 temmuzda 2 adet yeni kurulan ltd mükellefim var ticaret sicilinin bana verdiği müdürler kurulu ve yönetim kurulu karar defterleri boş olarak duruyor alınan herhangi bir karar yok bundan sonra olsada yönetim kurululunu kullanırım müdürler kurulu boş olarak kalır...AŞ deki gibi bunlarıda kapanış tastiki yapmam gerekirmi?alındığı gibi boş olarak duruyor,yapmasam ne olur...teşekkürler...

Cevap : ltd Şirket de Müdürler kurulu karar defteri tutulmuş ise ;31/Ocak/2023 tarihine kadar kapanış onayı yapılacaktır. ltd Şirket de Genel kurul toplantı ve müzakere defteri tutulmuş ise bu defterin kapanış tasdiki yapılmaz. LİMİTED ŞİRKET MÜDÜRLER KURULU KARAR DEFTERİ (Bu defterin tutulması zorunlu değildir.) Bu defteri tutmak istemeyenler; Limited şirkette aldıkları kararları genel kurul toplantı ve müzakere defterine kaydetmek zorundadırlar. Limited şirketlerde müdür veya müdürler kurulunun şirket yönetimi ile ilgili olarak aldığı kararlar genel kurul toplantı ve müzakere defterine kaydedilebileceği gibi ayrı bir müdürler kurulu karar defteri de tutulabilir. , Müdürler kurulu karar defterinin tutulması halinde açılış ve kapanış onayları dahil olmak üzere yönetim kurulu karar defterine ilişkin hükümler uygulanır. Kararların genel kurul toplantı ve müzakere defterine kaydedilmesi halinde Ticari Defterler Tebliğinin 10 uncu maddesinin ikinci fıkrasında belirtilen hususların yazılması zorunludur. Ayrı bir müdürler kurulu karar defteri tutulması halinde müdür veya müdürler kurulu kararları genel kurul toplantı ve müzakere defterine kaydedilemez.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.