Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.02.2023 12:55 (Üye) Soru : MERHABA, BÜFE OLAN MÜŞTERİM, DIŞARIYA SİPARİŞTE GÖTÜRÜYOR, İŞYERİNDE YKASA POS ÖZELLİĞİ OLAN MAKİNELER VAR, BUNLARIN DIŞINDA YANLIZCA YKASA ÖZELLİĞİ OLMAYAN FİŞ KESMEYEN POS CİHAZLARIDA VAR, BU FİRMANIN SIRF POS ÖZELLİĞİ OLAN MAKİNEYİ BULUNDURMASI YASAK MI? FATURA KESMEYEN BİR FİRMA YANİ YKASA FİŞİ VERİYOR. Mobil POS, adrese ürün teslim eden ve kapıda ödeme gerektiren iş kolunda faaliyet gösteren iş yerleri için uygun cihazlardır. 3100 sayılı Kanun uyarınca YENİ NESİL ÖKC KULLANMA YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜZ BULUNMUYOR (BİZİM FİRMANIN ZORUNLULU BULUNUYOR, YNESİL YAZARKA) ise, Mobil POS kullanabilirsiniz.

Cevap : Müşteriniz Pos özelliği olan ÖKC kullanmak zorundadır. Ancak ;eski nesil ÖKC hafızası dolmamış ise hafıza dolana kadar bu cihazı kullanabilir. Bu cihazı kullanması halinde Kredi kartı ile yaptığı tahsilat için Normal POS cihazını kullanacak.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.