Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.02.2023 15:57 (Üye) Soru : Hocam iyi günler. 01.01.23 tarihinde itibaren 1. sınıf mükellefi olan gerçek kişi müşterimiz için asgari ücret tarifesinde yer alan aylık muhasebe ücretinde %50 indirim uygulayabilirmiyiz. Birinci sınıfa geçen müşteriler için %50 indirimli muhasebe ücreti uygulaması iki yıl boyunca geçerlimidir. E-birlik uygulamasının başladığı yılda ilçemizde düzenlenen seminerde, %50 indirim uygulaması yeni kurulmuş şirketler (Ltd. ve A.Ş.) için ve işletme defterinden bilançoya geçen müşteriler için 2. yıl süre ile uyglanabileceği belirtilmişti. İndirimli muhasebe ücreti kapsamı ile ilgili bilgi verebilirmisniz. Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Cevap : % 50 indirim SINIF DEĞİŞTİREN mükellefler için uygulanmaz. İndirim ilk defa mükellef olanlar içindir ve 2 yıl uygulanır. Tarifenin Notlar bölümünü inceleyiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.