Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.02.2023 12:05 (Üye) Soru : Merhabalar. %43 engelli raporu olan bir çalışanın 2021/07-2022/12 dönemi raporunu daha önce sgk'ya tanımlamıştık, ancak ilgili dönemlerde personel 27103'ten de faydalanabildiği için 27103'ten bildirmiştik. Şimdi personel raporunu 2023/06 tarihine kadar uzatmış. Bu uzatılmış rapor engelli tanımlama ekranından TC ile sorguladığımızda ekrana görünüyor, İş-Kurdan gelen bilgi olarak karşımıza çıkıyor, fakat kaydet butonuna basınca " HERHANGi BİR KAYIT İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLMEMİŞTİR. LÜTFEN KAYDETMEK İSTEDİĞİNİZ BELGELER İLE AŞAĞIDA LİSTELENEN VE KAYITLI OLAN BELGELERİ KARŞILAŞTIRINIZ." uyarısı veriyor. Aşağıda listelenen ve kayıtlı olan belgelere baktığımızda ise en başta bahsettiğim daha önceki kaydedilen 2021/07-2022/12 dönemi raporu çıkıyor. Aslında rapor numarası aynı.. Raporumuz 2023/06 dönemine kadar uzatılmış durumdayken ve sorgulama yapığınızda İş-Kurdan gelen belge olarak çıkmasına rağmen acaba neden kaydedilemiyor, bu kusun hakkında bilginiz olabilir mi. Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Cevap : Rapor uzatılmasına ilişkin güncelleme ekrana henüz düşmediği anlamına gelmektedir. Raporun aslı ile işkura dilekçe verip düzeltme talebinde bulunması gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.