Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.02.2023 11:33 (Üye) Soru : Merhaba Sorum şu şekilde: kendi bürom var bağkurumu ödüyorum..başkabir denetim firmasında veya yeminli mali müşavir yanında mali müşavirlik sigorta meslek kodunu kullanarak sigortalı olarak ücretli hizmet sözleşmesi yaparak calışabilirmiyim? Benim aldığım bilgi şu yöndeydi; denetim firmalarında veya yeminlide malimüşavirlik meslek kodunu kullanarak iş sözleşmesi kurabailirsin veya herhangi başka bir şirkette meslek kodunu kullanmadan bilgi işlem veya pazarlamacı olarak iş sözleşmesi kurabilirsin yönünde. yardımcı olurmusunuz işleyişte bu durum örnekleri varmıdır? selamlar

Cevap : Serbest çalışan meslek mensupları , Bir işverene bağlı olarak hangi unvan ve görevde olursa olsun BAĞIMLI olarak çalışamaz. Bahsettiğiniz YMM firmasına e-smm düzenleyebilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.