Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.02.2023 13:16 (Üye) Soru : Günübirlik tur düzenleyen bir turizm firması tahsilatlarını çoğunlukla sistem üzerinden öde al veya banka havalesi ile yapmaktadır. Şu ana kadar tutar gözetmeksizin fatura düzenledik. Uygulamada kolaylık olması açısından fatura kesme zorunluluğu olmayan tutarlar için ÖKC fişi düzenleyebilir miyiz diye soruyorlar. Kredi kartı ile tahsilatta ÖKC fişi kesiyoruz ancak; Öde al ve banka havalesi için fatura sınırı altında da olsa tereddütte kaldık. Diyelim ki ÖKC fişi kesme imkânı var. Nakit veya kredi kartı dışında ayrı bir tahsilat seçeneği var mı desteğiniz rica olunur. Teşekkür ederim.

Cevap : Nihai tüketiciye verilen hizmet bedeli 4.400 TL nin altında ise ÖKC (yazar kasa ) kullanılabilir. ÖKC lar zaten pos özelliklidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.