Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.02.2023 11:39 (Üye) Soru : Firmamızın Merkez adresi İstanbul ili olmakla ile tüm üretim tesislerimiz Hatay İli Dörtyol ilçesindedir. Muhtasar ve SGK yönünden Dörtyol Vergi dairesi ve SGK müdürlüğü mükellefiyet kaydımız bulunmakta olup KDV ve Kurumlar yönünden ise Büyük mükellefler-İSTANBUL vergi dairesine kayıtlı bulunmaktadır. 6.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş ilinde meydana gelen deprem felaketine ilişkin olarak, depremden etkilenen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde Bakanlığımız tarafından, mücbir sebep hali ilan edilmesi uygun bulunmuştur. Mevcut durumda Merkez İSTANBUL-Büyük Mükellefler VD bağlı adresimiz Mücbir sebep halinden yararlanabilecek midir?

Cevap : Bize göre Mücbir neden uygulamasından yararlanılamaz. Ancak; Bu konuda uygulama için Bağlı olduğunuz VD bilgi alınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.