Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.02.2023 14:25 (Üye) Soru : Merhaba, Soru 1-bağımsız denetim şirketimizin adresini farklı bir ile taşıdık. Şubemiz yoktur. Eski adresimizde çalışan arkadaşlarımız yeni adrese taşımak istemiyoruz. Bunun için nasıl bir işlem yapmamız ki eski sgk dosyamız kapanmasın. Soru 2- Yeni adresi taşıdığımız sgk ya çalışanımız olmasa bile dosya açtırmak zorunda mıyız? Sadece dilekçe ile bildirmemiz yeterli olun mu?

Cevap : İşyerinin, gerek başka bir ildeki adrese nakledilmesi nedeniyle düzenlenen işyeri bildirgesine istinaden, gerekse aynı il içinde olmakla birlikte başka bir ünitenin görev alanındaki adrese nakledilmesi nedeniyle yapılan yazılı bildirim üzerine yeni işyeri dosyası tescil edilecektir. İşyerinde çalışan yok ise işyeri açılış bildirgesi bildiriminde bulunmamanız gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.