Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.02.2023 15:15 (Üye) Soru : Merhaba sayın danışman, Aşağıda faaliyet kodunu yazdığım mükellefiyeti oda kayıt mecburiyeti var mı? Her iki mükellefiyet geliri için de Serbest Meslek makbuzu düzenlenmesi gerekiyor değil mi? Ayrıca bu mükellefler için Verbis zorunluluğu var mı? Bilgi verebilirseniz çok iyi olur. İyi çalışmalar dilerim. 862202-ÖZEL MUAYENEHANELERDE SAĞLANAN UZMAN HEKİMLİK İLE İLGİLİ YATILI OLMAYAN UYGULAMA FAALİYETLERİ (HASTANE VE POLİKLİNİK FAALİYETLERİ İLE EBE, HEMŞİRE VE FİZYOTERAPİSTLERİN PARAMEDİKAL FAALİYETLERİ HARİÇ) 86.90.14 Tıp doktorları dışında yetkili kişilerce sağlanan akıl sağlığı hizmetleri (psikoanalistler, psikologlar ve psikoterapistler tarafından sağlanan hizmetler) (hastane dışı)

Cevap : Ticari kazanç elde edenler esnaf odasına veya Ticaret odasına kayıt yaptırmak zorundadır. Sorunuzdaki faaliyet serbest meslek faaliyeti olup e-smm düzenlenir. Oda kaydı olmaz. Verbis konusunda aşağıdaki link de bulunan Rehberi inceleyiniz. https://archive.ismmmo.org.tr/YAYINLAR/e_kitap/kvkk_uyum_rehberi_2.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.