Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.02.2023 16:15 (Üye) Soru : Merhaba 1. Soru : Hem nakit hem de iç kaynaklardan (502-Sermaye Düzeltmesi Olumlu Farkları Hesabındaki Tutardan) Sermaye Artırımı yapmak istiyoruz. Enflasyon Düzeltmesi Olumlu Farklar hesabından yapacağımız artış için ayrı rapor ve Toplam Sermaye artışımız için Ödenmiş Sermaye tespit raporu var. Tescil için bu iki raporu da hazırlamam gerekir mi ? 2.Soru : Ben firmada bağımlı SMMM olarak çalışıyorum, Mühür Temin etmiştim sizlerden. Bu tespit raporlarına benim imza yetkim var mı ? İto tescil için Faaliyet belgesi isterse sanırım ben alamıyorum bağımlı olduğum için Bilgi verilmesini rica ederim. Şimdiden Teşekkürler

Cevap : 1- İki ayrı rapor düzenlenmesi gerekir. 2-Odadan alacağınız "oda kayıt belgesi " ile bağımlı çalıştığınız şirketin raporlarını düzenleyebilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.