Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.02.2023 10:47 (Üye) Soru : Firmamiz İstanbul merkezli olup Turkiyenin 6 bölgesinde şubesi mevcuttur Şubelerde çalışanlar İstanbul merkezden sgk li olmakta ayrıca şubelere sgk dosyası açılmamış tir Örneğin adana şubesinde adana ikametgah li 10 çalışan bulunmakta ancak sgk olarak İstanbul da görünmektedir Hatay da 3 kisi Toplam 13 personel meekez sgk da görünmekte Firmanin işleri deprem nedeniyle durma noktasında en azından adana ve hatay ikametgahı personellere ait sgk primleri ödemeleri veya bildirimleri ile ilgili herhangi bir erteleme bulunmaktamidir? Bu durumda ne yapılabilir? Teşekkürler

Cevap : İşçiler çalıştıkları işyerinin şubesinin bulunduğu adreste sgk dosyası bulunmalıdır. OHAL bölgesinde olan işyerleri için destek ve erteleme sözkonusudur.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.