Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.02.2023 11:43 (Üye) Soru : Merhaba, Bir önceki sorumda,ticari mal iadesi kaydı ve kdv beyannamesi yeri hakkında bilgilendirilme yaptınız teşekkürler..Yalnız ocak 2023 kdv beyannamemizde AYLIK TOPLAM KÜMÜLATİF TOPLAMDANDAN YÜKSEK çıkıyor..Beyannameyi verirkende kümülatif toplam aylık toplamdan küçük olamaz diye uyarı veriyor program..Elle bu tutarı AYLIK TOPLAM A EŞİTLEMEDEN veremiyoruz..Peki şubat ayında hangi toplamı esas alıcaz, OCAK AYINDAN GELEN KÜMÜLATİF HATALI VE HER AY İADE OLDUKÇA YİNE TUTAR HATALI GERÇEKLEŞECEK....Bu sorun her ay mal iadesi oldukça başımıza gelecek..Ve hatalar silsilesi şeklinde devam edecek..Bu sorunla ilgili ne yapabiliriz? TEŞEKKÜRLER

Cevap : Bu konudaki yorumumuza ilave edeceğimiz farklı bir yorumumuz yok. Konu hakkında GİB dan özelge alarak özelge de belirtilen kuralları uygulayınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.