Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.02.2023 17:34 (Üye) Soru : Üstadlar merhaba, 2023 yılında yapacağımız tevkifatlı satışlarmızda kdv dahil 4.399-tl nin altında kalan satışlarımızı kağıt fatura olarak düzenleyebilir miyiz? Tevkifatlı fatura olduğu için 4.400-tl nin altında kalsa da E-ARŞİV fatura kesme zorunluluğu varmıdır? Teşekkürler.

Cevap : KAĞIT FATURA DÜZENLEME SINIRI: 2023 için Vergi mükellefi olmayanlara (nihai tüketici için ) yapılan satışlar için 5.000 TL nın altındaki satışlara kağıt fatura düzenlenir. Vergi mükellefi olanlara ise 4.400 TL nın altındaki satışlar için Kağıt fatura düzenlenebilir. Bu tutarların üstündeki satışlar için e-arşiv fatura düzenlenmesi zorunludur. Mükellefin tercihine göre diler ise tüm satışları için e-arşiv fatura düzenler Tevkifat konusundaki Sorunuz daha yanıtlandı.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.